Geçiş Kontrol Sistemleri

Bunları Biliyor Muydunuz?


  • 16.04.2013

    Hastanelere yazı gönderen SGK, sisteme geçişin 1 Eylül 2013 tarihine ertelendiğini, yapılan teknik çalışmalar sonucuna göre yeni kılavuz düzenlemesinin ayrıca duyurulacağını bildirdi.


    Buna göre tüm Türkiye'de, 1 Eylül 2013 tarihine kadar Medula sistemini kullanan tüm özel ve üniversite hastaneleri, konuyla ilgili gerekli tedbirleri alarak avuç içi Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi'ne geçecek. 1 Eylül'den itibaren Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi'ne geçmeyen hastaneler, Medula hizmet kayıtlarına izin verilmeyecek.


Kartı Geçiş ve Parmak İzli Geçiş Sistemleri;


Erişim kontrol sistemi, Access kontrol sistemi, geçiş kontrol sistemi olarak da adlandırılan kartlı geçiş sistemlerine işyerlerinde, fabrikalarda insanların giriş ve çıkışlarını kontrol altına alınması için ihtiyaç duyulmuştur. İşletmenizde kontrol edilmesi ve yetkilendirilmesi istenen bir bölümden geçmesine izin verdiğiniz özel ya da görevli kişilerin dışında tüm diğer kişilerin geçiş yapmasını engeller. Kartlı geçiş sistemleri aracılığıyla yapılan tüm giriş-çıkış hareketleri bilgisayar ortamına kaydedilir ve detaylı denetleme/raporlama sağlanır. İstenildiği anda kimlerin ne zaman hangi kapıdan giriş-çıkış yaptığını rapor halinde çıktısını verir.

Geçiş Kontrol Sistemleri
Günümüzde personel takibi ve kontrollü giriş çıkış uygulamaları artık önem kazanmaya başlamıştır. Gittikçe kalabalıklaşan ve her personelin firmada/fabrikada her bölüme girmesinin sakınca doğuracağı durumlarda kartlı geçiş veya parmak izli kontrol sistemleri kullanımı gerekmektedir.Kartlı Geçiş Sistemlerinin Kullanım Alanları


Kart kontrollü geçiş sistemleri yemekhane kontrol sistemlerinde, personel devam kontrol sistemlerinde, erişim kontrol sistemlerinde, firmalar, fabrikalar, iş hanları, ofisler, depo, özel bölümler, asansörler , siteler, plazalar tarafından kullanılabilir. Sistem yetkilendirilmesi icin bir çok okuyucu kullanılabilir. Gelişen teknoloji sayesinde her geçen gün artan okuyucu ürünlerinin bir kısmı;
 Kart Okuyucular     Parmak İzi Okuyucular     Retina Okuyucular Olarak Adlandırılabilir

Elektronik Geçiş Sistemleri;


 Personel Takibi     Ziyaretçi Takibi     Personel Mesai Takip gibi alanlarda giriş yetkilendirmesi için kullanılabilir.