Sogun Alarm Sistemleri

Bunları Biliyor Muydunuz?


  • 18.04.2013

    Her gün 234 ev ve 114 iş yeri soyuluyor


    Emniyet Genel Müdürlüğü'nün kısa bir süre önce açıkladığı 2010 Faaliyet Raporu, Türkiye'deki suç oranlarına dair son dört yıla ait ilginç sonuçları ortaya çıkardı. Rapora göre halen her saat 10 evin soyulduğu Türkiye'de, 2006-2010 yılları arasında iş yerlerine yönelik hırsızlık olayları %26'lık düşüşle 55.967'den 41.656'ya inerken; konutlara yönelik hırsızlık oranları ise %0,7'lik azalmayla 85.964'ten 85.349'a düştü.


    Güvenlik güçlerinin yürttüğü etkili çalışmalar sayesinde elde edilen bu başarıda, halkın soygun gibi olumsuz durumlara karşı artık daha fazla caydırıcı önlemler alması da etkin rol oynuyor.


Sogun Alarm Sistemleri;


Soygun alarm sistemi; hırsızlık, gasp, soygun, yangın, sağlık sorunu gibi durumlarda size hizmet veren bir elektronik sistem entegrasyonudur. Ev veya işyerinizin konumuna ve bütçenize uygun olarak seçilebilir. istenilmeyen durum karşısında alarm verir. Alarmı sirenle, ışıkla, otomatik telefon bağlantısıyla çevreye ve gerekli yerlere haber verir. Sistemlerde bir alarm oluşması durumunda en geç 20 saniye içerisinde bilgiler izleme merkezimizdeki özel cihazlara telefon hattı üzerinden ulaşır. Alarm İzleme Merkezi’ne ulaşan sinyaller doğrultusunda özel eğitimli operatörler vasıtası ile daha önce verilen telefon numaraları aranır ve görüşülen kişi ile parola doğrulaması yapılarak olay süzgeçten geçirilir. Böylece alarmın niteliği belirlenir.

Alarm sisteminden merkeze gönderilen test sinyali aracılığı ile sistemin sağlıklı bir şekilde çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Herhangi bir sorunla karşılaşılması durumunda aboneler konu hakkında uyarılıp teknik destek verilerek sistemin tekrar sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanır. Alarm İzleme Merkezi bu ve benzeri hizmetleri ile kesintisiz 24 saat hizmet vermeye devam etmektedir.

Gözlem İstasyonu

Gerekli durumlarda kullanıcı talimatı doğrultusunda, bağlı bulunulan Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü Haber Merkezi ile irtibata geçilerek derhal emniyet güçlerinin olay yerine sevk edilmesi sağlanır. Tüm Gözlem Merkezi görüşmelerinin ses kayıtları tutulur. Sistemdeki tüm hareketler, aylık raporlar halinde istenildiği takdirde e-mail olarak adreslere gönderilmektedir. Böylece sistemi kimin devreye alıp, kimin devreden çıkarttığını, sistemde oluşmuş alarm ve arıza durumlarını, alarm anında yapılmış olan işlemleri tarih, saat ve gün olarak izleme olanağına sahip olunur.